O ateliéri

Našou zásadou je vytvoriť pravdivú, dôvtipnú a súčasnú architektúru. Preferujeme elementárne materiály a sledujeme najnovšie trendy v technológii a dizajne. Venujeme sa autorským projektom a radi sa zapájame do architektonických súťaží. Architektonické zadanie vypracujeme od návrhu, až po realizačný projekt. Naše interiérové návrhy vieme zrealizovať v našej stolárskej dielni.

Poznáme sa od študentských čias.  Spolupracovali sme na viacerých projektoch, kde sme si overili kto v ktorej oblasti najviac vyniká.  Naše projekty vznikajú ako kolektívne dielo architektov, ktorí svoje predstavy vedia zladiť do jedného celku.

Ateliér bol nominovaný na Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2020 v kategórii Exteriér a cenu časopisu ARCH za Útulňu na Červenej studni.

Ing. arch. Tomáš Ružiak

Má schopnosť pochopiť prianie zákazníka a odborne vysvetliť pozitíva a negatíva možných riešení.  Za veľmi dôležitú považuje osvetu v architektúre. Ateliér HAUS zastupuje v Bratislave.

Ing. arch. Eva Šestina

Ateliér obohacuje o ženský pohľad na architektúru. Jej konceptuálne myslenie sa prejavuje najlepšími ideami v oblasti dizajnu. Je citlivá, racionálna a pedantná.

Ing. arch. Miro Šestina

Má vysoké technické znalosti a prax. Nadviazal na rodinnú stolársku a architektonickú tradíciu. Jeho pragmatizmus je zárukou, že dizajn ostane v rovnováhe s funkčnosťou.

Ing. arch. Matúš Šestina

Po návrate zo štúdia a praxe v Prahe sa pripojil k ateliéru. Miluje materiály a ich podstatu. Venuje sa predovšetkým interiéru a organizácii pri zabezpečovaní realizácie.

Tím boli alebo sú:

Ing. arch. Pavlína Blažeková
Bc. Natália Marková
Bc. Katarína Urgelová
Ing. Matthias M. J. Arnould

média/publikácie:

Útulňa na CabinPorn
Útulňa na BigSEE 2020 – laureát v kategórii WOODdesign
Útulňa na CEZAAR 2020
Obchodná na Denník N
Kniha 95 nápadov ako zlepšiť Bratislavu – Mestské zásahy 2015
Manuál vonkajšej reklamy Nová Obchodná

.